JSME LOKÁLOVÉ

Fajn parta, kterou svedla dohromady trochu náhoda, trochu odvaha, vzájemná sympatie, ale hlavně láska k Česku a pokladům, které ukrývá na polích, loukách, dvorech a dvorečcích, zahradách a zahrádkách, v lesích, stodolách a chlívcích, nebo jen za plotem.

Co víc o nás říct, vlastně napsat?

Spojuje nás vášeň k dobrému jídlu a cestování po Česku. Milujeme různorodost míst, lidí, chutí a vůní u nás a nikdy nás tahle pestrá mozaika nepřestane fascinovat. Jsme Lokálové, kteří znají svůj kraj a poctivé producenty, kteří v něm žijí. A rádi vám je představíme, abyste si i vy mohli vychutnat plody jejich práce. S námi si budete výlety a nakupování víc užívat a současně podpoříte lokální produkci. 🖤

Naše vize je jasná

Hledáme, OBJEVUJEME a představujeme české LOKÁLNÍ PRODUKTY a jejich výrobce.
Proto budujeme síť LOKÁLŮ. Místňáků a současně foodie expertů, kteří jednotlivé kraje dokonale znají, mapují a konkrétní produkty doporučí na základě vlastní zkušenosti.

Objevené poklady k jídlu, pití a péči pak ochutnáváme a zkoušíme. Doptáváme se na jejich původ a způsob zpracování. Setkáváme se s producenty a zajímáme se o vznik produktů a zároveň o tvůrce samotné.

Má to smysl

PODPORUJEME místní POCTIVÉ FARMÁŘE A PĚSTITELE, kteří své produkty vyrábí z kvalitních lokálních surovin, s láskou k řemeslu a respektem k lidem a okolní krajině. Peníze za jejich produkty zůstávají tam, kde se vyrábějí.

Naše tipy

Pralinky Kristyjan
Praha

Farma Stehlík
Střední Čechy

Čokoládovna Ajala
Brno

Vinařství Gala
Morava