Novinka na webu

Farma Krasolesí

Přestože je to kozí farma nejvíc milujeme jejich plísňové sýry z kravského mléka. Nej je asi plnotučný (samořejmě :)) Bastion. Farma se nachází na Vysočině a krámek mají v Praze, nedaleko Václavského náměstí.

Další oblíbené farmy ve středních Čechách

Farma Bláto

Rodinná farma, které chová všemožné zvěrstvo a produkují ty nejlahodnější sýry z mléka kravského. My milujeme jejich sýr halloumi, který prodávají celoročně! Paní prodavačka doporučuje plnotučný borůvkový kefír a nakládané sýry. Vše jsme nakoupili a zpořádali. Lahoda.

Statek Dvořák

Josef Dvořák se zabývá odchovem kuřic, prodejem vajec a ruční výrobou tradičních válených těstovin. Jeho vejce je možné si nakoupit přímo na statku a nebo pak ve více než 15ti vejcomatech, které jsou umístěny na různých místech v okolí Prahy. Seznam adres je zde: https://www.nosnice.cz/vejcomaty

Já osobně jsem nadšená z toho, jak se pan Josef o slepičky stará. Bydlí totiž v mobilních kurnících a tak se holky neustále pohybují ve volném výběhu a proto jsou jejich vajíčka tak dobrá.

Farma Stehlík

Josef Stehlík, zodpovědný farmář, vizionář. Na své farmě vybudoval agro ubytování, koupil mini mlékárnu. Tato rodinná farma je zaměřená na chov dojnic a pěstování obilnin a výrobu mléčných produktů.

  • Chodouň, Berounsko

  • Web: www.farmastehlik.cz