Farmy ve středních Čechách

Český chřest

Ručně sbíraná superpotravina, kterou prodávají přímo v areálu.

Statek Okrouhlo

Rodinná farma, která vede mini mlékárnu a tradiční metodou bez chemických konzrevantů vyrábí lahodné mléčné výrobky. Jejich mléko je naprosto jedinečné. Produkty je možné zakoupit u nich na statku. Pro otevírací dobu se podívejte na jejich stránky.

Farma Bláto

Rodinná farma, které chová všemožné zvěrstvo a produkují ty nejlahodnější sýry z mléka kravského. My milujeme jejich sýr halloumi, který prodávají celoročně! Paní prodavačka doporučuje plnotučný borůvkový kefír a nakládané sýry. Vše jsme nakoupili a zpořádali. Lahoda.

Statek Dvořák

Josef Dvořák se zabývá odchovem kuřic, prodejem vajec a ruční výrobou tradičních válených těstovin. Jeho vejce je možné si nakoupit přímo na statku a nebo pak ve více než 15ti vejcomatech, které jsou umístěny na různých místech v okolí Prahy. Seznam adres je zde: https://www.nosnice.cz/vejcomaty

My jsme nadšeni z toho, jak se pan Josef o slepičky stará. Bydlí totiž v mobilních kurnících a tak se holky neustále pohybují ve volném výběhu a proto jsou jejich vajíčka tak dobrá.

Farma Stehlík

Josef Stehlík, zodpovědný farmář, vizionář. Na své farmě vybudoval agro ubytování, koupil mini mlékárnu. Tato rodinná farma je zaměřená na chov dojnic a pěstování obilnin a výrobu mléčných produktů.

Rodinný statek Patákovi

Čerstvé mléko nejvyšší kvality. Denně možné zakoupit v mlékomatu přímo na statku. Farma také prodáva vlastní hovězí maso v nedalekém podnikovém obchůdku. Ten je otevřen jen nepravidelně a tak je dobré sledovat jejich facebook, kde informace o otevírací době aktualizují. V samoobslužné lednici je možné zakoupit další produkty od lokálních producentů.